Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Національній школі суддів України проходять спеціальну підготовку фахові юристи.
Але так чи інакше існує своєрідний «розрив» між рівнем теоретичної підготовки та вимогами й прикладними навичками, якими повинні володіти та яким мають відповідати претенденти на суддівські мантії.
Стажування є обов’язковою складовою спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді та має на меті навчити майбутніх суддів застосовувати на практиці теоретичні знання, отримані в ході спеціальної підготовки в Національній школі суддів України.
У ході стажування вони мають сформувати професійні та особисті якості для виконання професійних завдань судді в майбутньому.
Для оптимальної адаптації кандидатів на посаду судді до здійснення правосуддя запроваджено інститут наставництва: передачу знань і досвіду від функціонального судді - майбутньому судді.
Наставництво в повній мірі створює умови майбутнім суддям для розкриття їх професійного та особистого потенціалу, а також скорочує термін їхньої адаптації до конкретних умов і вимог професійної діяльності, забезпечує належний захист прав і свобод людини та громадянина через призму здійснення високої якості правосуддя в майбутньому.
З метою опанування відповідних навичок коучінгу, 29 листопада 2018 року судді Господарського суду Рівненської області Андрійчук О.В., Войтюк В.Р., Горплюк А.М., Пашкевич І.О., Торчинюк В.Г. та Церковна Н.Ф. у Національній школі суддів України пройшли тренінг для тренерів на тему: «Наставництво (коучинг) в системі формування професійних навичок майбутнього судді», організований спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ з верховенства права в Україні (ПРАВО-JUSTICE)», під час якого здобули теоретичні знання у сфері наставництва, ознайомилися з основними психологічними аспектами коучингу та засвоїли загальні правила його емпіричного застосування.