Прес-центр судової влади України, утворений при Вищій раді правосуддя продовжує курс навчальних тренінгів для комунікаційних команд судів з головними редакторами видань, журналістами, суддями та експертами в галузі PR та комунікацій.
Вища рада правосуддя виступає партнером семінару «Взаємодія між суддями та журналістами», організованого Проектом Ради Європи «Правова освіта у галузі свободи слова в Україні» та Національною школою суддів України.
З вітальними промовами виступили: Патрік Пенінкс, голова Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи; Микола Оніщук, ректор Національної школи суддів України; Олексій Маловацький, в.о. Голови Вищої ради правосуддя; Оксана Польна, директорка Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України; Ірина Славінська, журналістка, ведуча передач про права людини, Національна суспільна телерадіокомпанія України. Модератор: Шаїн Аббасов, Департамент інформаційного суспільства та ЗМІ, Рада Європи.
На даному заході були обговорені наступні питання:
- Огляд європейський стандартів щодо взаємодії судової влади та ЗМІ: фокус на практиці ЄСПЛ; Огляд практики Верховного Суду з розгляду справ про захист гідності, честі та ділової репутації; Роль судової влади, органів судового самоврядування та окремих суддів у полегшенні доступу до інформації, що ґрунтується на фактах та етичних нормах, про діяльність судів та судові процеси; Як ЗМІ впливають на сприйняття громадськістю судової незалежності та неупередженості?; Маніпулювання інформацією стосовно розгляду справ судами. Інформаційний безлад. Новини про суддів та діяльність судів, засновані на фактах: як це зробити; Передовий досвід розповсюдження інформації про діяльність судів та взаємодії суддів зі ЗМІ: приклад Норвегії.
- Аналіз прикладів для розроблення експертних рекомендацій «Судовий розгляд публічно чутливих справ та межі права на пошук та поширення інформації про судові провадження. Коментування поведінки судді та судових рішень. Юридичні та етичні аспекти».
- Рекомендації про межі допустимої критики судової діяльності з боку ЗМІ. Висвітлення інформації про відправлення правосуддя, що ґрунтується на фактах та нормах етики. Роль засобів масової інформації у розвитку та підтримці справедливого та незалежного судочинства.